Historie Betterware

V roce 1928 ve východním Londýně založil Albert Edward Clark a Edward Ernest Willis firmu Betterwear, zabývající se přímým prodejem potřeb do domácnosti a čistících prostředků pro domácnost. Projevilo se to jako obrovský hit. Obchod rostl velice dobře a začátkem 30-tých let byla otevřená továrna v Romford. Došlo k rozšíření sortimentu zboží a název firmy se změnil na Betterware, cílem bylo upozornit na rostoucí rozmanitost vyráběných produktů a čistících předmětů.

Firma Betterware rychle získala významné postavení mezi společnostmi zapojených do přímého prodeje. Šedesátá léta přinesla další dynamický růst prodeje, a společnost Betterware byla uznána jako jedna z šesti předních dodavatelů výrobků do domácnosti.

V osmdesátých letech se firma Betterware dostala do Francie, Španělska, Německa a Austrálie. Zahraniční prodej se zdvojnásobil a v krátké době ztrojnásobil oproti prodeji na jednoho klienta ve Velké Británii. Zavedení nových katalogů, zahraniční expanze a propojení prodejní výkonnosti s úrovni mezd, vedla k hledání nových investičních příležitostí.

V 90. letech hodnota akcií společnosti se rozrostla natolik, že se firma dostala na seznam nejlepších 500 společností podle Financial Times.

V současné době Betterware je moderní společnosti se silnou pozicí na trhu. Výrobky mají vynikající pověst a nabídka se neustále obohacuje o nové nápady a řešení pro domácnosti. Zástupci  Betterware  dodávají své výrobky  více než 7.000.000 zákazníkům v Evropě, Latinské Americe, Austrálii a Asii.

Od roku 2013 se začíná psát nová kapitola této firmy, vstupuje na český trh. Pojďme psát tuto historii společně...